מאמרים | טיפים לסיור סליחות

מוזמנים למסע חווייתי אל ירושלים בימי הסליחות


אלול הגיע. זמן סליחותאחרי קיץ שלם של ריצות בין קייטנות ופעילויות עם הילדים עם תחילת שנת הלימודים יש איזושהי רגיעה קלה באוויר. זמן לכמה נשימות עמוקות לפני החגים.יש מי שימצא את הזמן הזה מתאים גם להתבוננות פנימית.

חודש אלול ועשרת ימי תשובה הם הימים שמוגדרים ביהדות כימי התחדשות. ימים של התכנסות אישית והתבוננות בתוככי הנפש פנימה. קבלת החלטות לשנה החדשה ותקווה וציפייה למשהו טוב יותר.סיורי הסליחות מאפשרים טעימה יהודית מההכנות לשנה החדשה

הליכה בין סמטאות ירושלים בשעות החשיכה היא חוויה המרוממת את הנפש

סיפורים ומעשיות המעוררים את הלב, מנהגי עדות ישראל בחודש הרחמים והסליחותאם החלטתם להצטרף לסיור סליחות, כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:אמירת סליחות מתקיימת מראש חודש אלול ע"י בני עדות המזרח, בד"כ לפנות בוקר. אשכנזים אומרים סליחות בשבוע שחל בו ראש השנה, בד"כ בחצות הלילה. לא בכל הסיורים מגיעים לבית כנסת לאמירת סליחות.אמירת סליחות בכותל המערבי מתחילה בחצות הלילה ונמשכת עד אור ראשון של בוקר.ירושלים נמצאת ברום של 715 מ'. לכן הלילות בה קרים יותר מלילות מרכז הארץ. גם אם הזעתם כשנכנסתם לרכב, כדאי לשים בתיק בגד חם להמשך הערב.בירושלים חיים למעלה מ800,000 איש. חלקם מתגוררים באתרים בעלי ערך היסטורי כמו העיר העתיקה, נחלאות ושכונות נוספות. שימו לב שהמדריך מקפיד שלא להשתמש במקרופון נייד (מדונה) ליד בתי מגורים ע"מ לא להפריע לתושבים.ירושלים הרים סביב לה, ומדרגות רבות בתוכה. נעלו נעליים נוחות, אמנם מדובר בסיור עירוני אך נעליים נוחות יתאימו יותר מכפכפים או עקבים. למרות שהסיורים מתחילים בלילה, יש פקקים בירושלים. צאו חצי שעה לפני שעת היציאה המתוכננת. זה ייתן לכם זמן לצלוח את הפקקים ולמצוא חניה בנחת. מקסימום תרוויחו קפה בניחוח ירושלמי.כדאי לחנות במקום נוח קרוב לנקודת היציאה או הסיום של הסיור. תוכלו לחזור אל הרכב גם עם הרכבת הקלה או עם שירות 'חנה וסע' הפועלים במתכונת מורחבת לרגל ימי הסליחות.

 

רוצים לצאת לסיור או יום גיבוש בירושלים?
אל תסתבכו! בחרו את אחת מהאופציות ואנחנו נחזור אליכם עם הצעה שווה.
מאשר/ת קבלת הצעות מחיר בדוא"ל
1232
אירועים
80
סיורים
25
שנות נסיון
21
אנשי צוות
5000
לקוחות
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
אחזור אליכם בקרוב.
המקומות הכי יפים
אנו מזמינים אתכם לסיור שיחמם לכם את הלב וישאיר לכם טעם מיוחד שלא עובר לעולם בירושלים המדהימה
מדריכים מקצועיים
אנחנו חיים ונושמים את ירושלים, ועושים זאת במקצועיות, יצירתיות ועם הרבה אהבה.
25 שנות נסיון
אנחנו נבנה עבורכם טיול גיבוש, סיור משפחתי בניחוח ירושלמי ועם מקצועיות וניסיון של למעלה מעשרים שנות פעילות.
מרכז מבקרים
ראשית ירושלים - המרכז לסיורים ולימודי ירושלים מציעים לכם טיולים וסיורים בירושלים וסביבותיה.
חוויה בלתי נשכחת
אנחנו נבנה עבורכם טיול גיבוש, סיור משפחתי בניחוח ירושלמי ועם מקצועיות וניסיון של למעלה מעשרים שנות פעילות.